Tegoroczne uroczystości w Helu były przeprowadzone pod patronatem Marynarki Wojennej. Skrót filmowy TV Bałtyckiej można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=H1xsNkFkSmU

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przy mogile Obrońców Helu na helskim cmentarzu. Następnie odbyła się uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała. Ostatnim elementem obchodów były uroczystości patriotyczne pod Pomnikiem Obrońców Helu. Gosci powitał burmistrz Helu - Mirosław Wądołowski. Przemawiali m.in. kadm. Mirosław Jurkowlaniec - dowódca 3 Flotylli Okrętów z Gdyni, Władysław Szarski - dyrektor MOW i Tomasz Miegoń - dyrektor Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Po odczytaniu apelu poległych delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Obrońców Helu. Kompania Marynarki Wojennej oddała salwy honorowe, po czym oddziały wojska przedefilowały przed zebranymi poprzedzane orkiestrą Marynarki Wojennej.

Po części oficjalnej można było posmakować wojskowej grochówki i obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego.